Z „Razem dla Regionu” do Brukseli

16 grudnia 2013

Już druga grupa laureatów konkursów ogłaszanych na łamach wydawnictw z cyklu „Razem dla Regionu” odwiedziła Parlament Europejski i Brukselę. Konkursy, w których nagrodą główną jest wycieczka do stolicy Belgii, organizowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

.

16 grudnia grupa zwiedziła budynek Parlamentu Europejskiego, gdzie zobaczyła między innymi miejsce pracy posłów, salę, na której odbywają się mini sesje oraz biuro poselskie. Podczas spotkania z biurem posła Zwiefki uczestnicy wycieczki dowiedzieli się również jak na co dzień wygląda praca w Parlamencie Europejskim.

.

Podczas pobytu w Belgii konkursowicze zwiedzili także Brukselę, podziwiali jej przepiękną starówkę oraz poznali Wenecję północy, jak nazywa się jedno z najpiękniejszych belgijskich miast, Brugię.

.

Wydawnictwa z cyklu „Razem dla Regionu” ukazują się co miesiąc. Opisują inwestycje finansowane ze środków europejskich w województwie. Dołączane są one do gazet codziennych oraz zamieszczane cyklicznie na stronie internetowej www.kujawsko-pomorskie.pl. W każdej publikacji jest ponad 10 różnych konkursów. W konkursie głównym w każdej publikacji do wygrania jest dwuosobowa wycieczka do Brukseli.

.

Do tej pory ukazały się informacje o inwestycjach w Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku i powiatach włocławskim, aleksandrowskim, lipnowskim, radziejowskim, Inowrocławiu i powiatach inowrocławskim, mogileńskim, żnińskim oraz w Grudziądzu i powiatach grudziądzkim, chełmińskim i świeckim.

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE