Z biletem do Brukseli

1 kwietnia 2014

Zwycięzcy konkursu Expressu Bydgoskiego i Nowości „Bilet do Brukseli” zwiedzili Parlament Europejski. W stolicy Belgii, do której przyjechali na zaproszenie posłów Tadeusza Zwiefki i Janusza Zemke, towarzyszyła im również grupa lokalnych dziennikarzy. Wycieczka odbyła się w dniach od 28 marca do 1 kwietnia.

.

Sytuacje, w której posłowie z różnych frakcji jednoczą swoje wysiłki we wspólnych przedsięwzięciach, nie należą do częstych. Tym bardziej godny podkreślenia jest fakt, że kujawsko-pomorscy europarlamentarzyści już po raz drugi nawiązali ścisłą współpracę skierowaną do mieszkańców regionu.

.

Czterdzieścioro reprezentantów Pomorza i Kujaw miało okazję przyjrzeć się z bliska miejscu pracy swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim oraz poznać wiele interesujących faktów dotyczących funkcjonowania Unii Europejskiej i jej instytucji. Uczestnicy wycieczki spotkali się również z posłami, którzy odpowiedzieli na nurtujące grupę pytania i podzielili się przemyśleniami na temat swojej pracy oraz bieżących problemów.

.

Kilkudniowa wyprawa do Belgii była też okazją do zwiedzenia Brukseli, Brugii i Gandawy oraz do poznania specyfików lokalnej kuchni.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE