XXII Kongres Europejskiej Partii Ludowej

6 marca 2014

Ponad 2000  członków Europejskiej Partii Ludowej przybyło do Dublina, aby wziąć udział w XXII Kongresie Europejskiej Partii Ludowej (EPL). Zgromadzenie odbywające się w stolicy Irlandii w dniach 6, 7 marca jest oficjalnym rozpoczęciem kampanii EPL w europejskich wyborach parlamentarnych 2014, które w Polsce odbędą się 25 maja. W obradach kongresu uczestniczy również poseł Tadeusz Zwiefka.

.

W Dublinie zebrali się między innymi liderzy instytucji unijnych, szefowie państw i rządów, przywódcy partii, ministrowie, parlamentarzyści krajowi i europejscy oraz delegaci z partii członkowskich EPL z całej Europy. Ich głównym zadaniem jest dokonanie wyboru kandydata EPL na przewodniczącego Komisji Europejskiej, który poprowadzi kampanię wyborczą z ramienia partii w całej Unii Europejskiej.

.

Gospodarzem kongresu jest utworzona w 1933 roku irlandzka partia polityczna Fine Gael, będąca jednym z ugrupowań założycielskich EPL.

.

W ramach Kongresu w Dublinie odbywają się także study days członków Grupy Europejskiej Partii Ludowej, w ramach których posłowie uczestniczą w spotkaniach z ekspertami oraz gośćmi specjalnymi. Rozmawiają także o przywróceniu zaufania w Europie oraz ożywieniu gospodarki rynkowej.

.

Obrady kongresu można śledzić na http://dublin2014.epp.eu/

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE