XXII Festiwal Piosenki Religijnej w Tucholi

25 lipca 2016

Pani Monika Przybysz z Koronowa wyśpiewała Grand Prix XXII Festiwalu Piosenki Religijnej w Tucholi. Spośród kilkunastu znakomitych solistów i zespołów zaproszonych przez jury festiwalu do udziału w koncercie galowym, to właśnie pani Monika zaśpiewała najpiękniej. Ogłoszenie wyników rywalizacji połączone z koncertem galowym odbyło się 24 lipca w amfiteatrze w Tucholi – Rudzkim Moście. Tradycyjnie, galę współprowadził poseł Tadeusz Zwiefka, który był jednocześnie jednym z patronów wydarzenia.

.

Po raz kolejny uczestnicy festiwalu dostarczyli mieszkańcom Tucholi wspaniałych wrażeń artystycznych i wielu wzruszeń. Na scenie amfiteatru zaprezentowało się siedemnastu wykonawców, którzy zostali wyróżnieni i nagrodzeni przez jury w trzech kategoriach konkursowych – dziecięcej, młodzieżowej oraz w rywalizacji dorosłych.

.

Grand Prix festiwalu przyznawane jest niezależnie od kategorii konkursowych. Tegoroczna zdobywczyni pucharu, pani Monika Przybysz, rywalizowała wśród młodzieży. Główne trofeum festiwalu nie było jednak jedyną nagrodą, która czekała na zwyciężczynię. Zgodnie z wieloletnią już tradycją, poseł Zwiefka zaprosił laureatkę Grand Prix na wyjazd do Brukseli połączony z wizytą w Parlamencie Europejskim.

.

Swoją ponad dwudziestoletnią tradycję festiwal zawdzięcza organizatorom, czyli Parafii Opatrzności Bożej w Tucholi – Rudzkim Moście i Tucholskiemu Ośrodkowi Kultury, oraz przyjaciołom, którzy od lat nieprzerwanie wspierają konkurs. Wśród patronów honorowych tegorocznej edycji festiwalu obok posła Zwiefki znaleźli się: Jego  Ekscelencja  Biskup Pelpliński –  Ryszard  Kasyna, Senator RP Andrzej Kobiak, Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski oraz Starosta Tucholi Michał Mróz.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE