XX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej w Tucholi

14 lipca 2014

„Z podziękowaniem za dar Świętego Jana Pawła II” – to temat przewodni tegorocznej, jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej w Tucholi. Podobnie jak w minionych latach, patronem honorowym przedsięwzięcia oraz fundatorem nagrody głównej dla zdobywcy Grand Prix konkursu był poseł do Parlamentu Europejskiego Tadeusz Zwiefka. Tradycyjnie już poseł poprowadził również koncert laureatów, który odbył się 13 lipca w wypełnionym po brzegi amfiteatrze w Tucholi – Rudzkim Moście.

.

Kilkuset mieszkańców miasta i okolic oklaskiwało najzdolniejszych uczestników festiwalu. Szczególnie gorąco przyjęli występ młodziutkiego Michała Kamińskiego z Lipna, który wcześniej podbił serca jurorów – Ludmiły Małeckiej, aktorki scen muzycznych, ks. Łukasza Kątnego, muzykologa z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Romana Fiedberga, muzyka z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bydgoszczy. Za wykonanie piosenki „Otwórz mi drzwi” jury przyznało Michałowi Kamińskiemu Grand Prix festiwalu. Serdecznie gratulujemy!

.

A oto pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych podczas XX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej:

.

KATEGORIA DZIECIĘCA

I miejsce – Julia Kamińska z Chojnic

II miejsce – Martyna Narloch z Tucholi

III miejsce – Schola „Aniołki”

Wyróżnienia – Sandra Wawer ze Strzelna oraz Paulina Jaśniewska z Tucholi

 .

KATEGORIA MŁODZIEŻOWA

I miejsce – Paulina Chobot z Żukowa

II miejsce – Zespół „ETTA” z Rumi

III miejsce – Klaudia Groth z Rumi

III miejsce Oskar Drejasz z Tucholi

Wyróżnienia – Klaudia Kopczyńska z Lipna, Ewelina Machalewska z Rumi i Monika Białogłowy z Rumi oraz za profesjonalny akompaniament – Jan Grabowski z Rumi oraz Barbara Smółka z Orchowa

 .

KATEGORIA DOROSŁYCH

II miejsce – Natalia Mathia z Tucholi

 .

Jury w swoimi podsumowaniu podkreśliło bardzo wyrównany poziom prezentacji artystycznych. Podziękowało również organizatorom oraz publiczności za wspaniałą atmosferę podczas festiwalu i pogratulowało organizatorom, a w szczególności księdzu Wiesławowi Heroldowi, wspaniałego jubileuszu.

.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej w Tucholi odbywa się każdego roku w ramach Dni Borów Tucholskich. Organizatorem przedsięwzięcia jest parafia Opatrzności Bożej w Tucholi z jej proboszczem, i jednocześnie dobrym duchem konkursu, ks. Wiesławem Heroldem. Z roku na rok wydarzenie nabiera coraz większego rozmachu, zyskuje również nowych przyjaciół.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE