Występ młodzieży z Betlejem na zakończenie Festiwalu Piosenki Religijnej w Tucholi

9 lipca 2017

Kolejny, XXIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej w Tucholi – Rudzkim Moście za nami. Koncert finałowy odbył się 9 lipca i jak co roku dostarczył tucholanom wielu wzruszeń i wspaniałych wrażeń artystycznych. Tradycyjnie już patronat nad konkursem objął poseł do Parlamentu Europejskiego Tadeusz Zwiefka. Zwieńczeniem tegorocznej rywalizacji, która odbywała się pod hasłem „Idźcie i głoście”, był koncert chrześcijańskiej młodzieży z Półwyspu Arabskiego – z Ziemi Świętej.

.

W zmaganiach konkursowych uczestniczyli zarówno soliści, jak i duety oraz zespoły – w tym schole parafialne. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni zaprezentowali swój talent na scenie amfiteatru w Tucholi Rudzkim Moście.

.

Główne trofeum festiwalu – Grand Prix – jury przyznało Monice Przybysz z Koronowa. Pani Monika najwyższe laury konkursu zdobyła również w roku ubiegłym. W nagrodę pojechała na zaproszenie posła Zwiefki do Brukseli. W tym roku Parlament Europejski zwiedzi laureatka I miejsca w rywalizacji młodzieżowej – Martyna Narloch z Parafii p.w. Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście. Serdecznie gratulujemy!

.

Jak informują organizatorzy, celem festiwalu jest popularyzacja piosenki religijnej oraz wartości chrześcijańskich,  a przede wszystkim miłości Boga i człowieka. Muzyka religijna jest przedstawiana jako szczególny rodzaj modlitwy. „Tej modlitwy potrzeba nam dzisiaj, kiedy świat przepełniony jest złością, nienawiścią i wojną. Spragniony jest miłości i pokoju” – czytamy w regulaminie wydarzenia. Dopełnieniem celu festiwalu oraz słów tegorocznego zawołania  „Idźcie i głoście” był gościnny występ chrześcijańskiej młodzieży arabskiej z Palestyny, bardzo gorąco i serdecznie przyjęty przez tucholską publiczność.

.

Swoją wieloletnią tradycję festiwal zawdzięcza organizatorom, czyli Parafii Opatrzności Bożej w Tucholi – Rudzkim Moście i Tucholskiemu Ośrodkowi Kultury, oraz przyjaciołom, którzy od lat nieprzerwanie wspierają konkurs. Wśród patronów honorowych tegorocznej edycji festiwalu obok posła Zwiefki znaleźli się: Jego  Ekscelencja  Biskup Pelpliński –  Ryszard  Kasyna, Senator RP Andrzej Kobiak, Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski oraz Starosta Tucholi Michał Mróz.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE