Wygrajmy razem dla Kujawsko-Pomorskiego – wspólna konferencja prasowa posłów Zwiefki i Zemke

11 maja 2014

O udział w nadchodzących wyborach oraz o działania profrekwencyjne posłowie do Parlamentu Europejskiego Tadeusz Zwiefka i Janusz Zemke zaapelowali do mieszkańców oraz władz województwa kujawsko-pomorskiego. Konferencja prasowa w tej sprawie odbyła się 10 maja przed siedzibą delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bydgoszczy.

.

„Bez względu na przynależność partyjną i poglądy polityczne, za główny cel stawiamy dziś sobie przekonanie jak największej liczby mieszkańców do udziału w wyborach. Pokażmy innym regionom w kraju, że szczytny cel potrafi jednoczyć” – napisali posłowie we wspólnym apelu.

.

„Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego regionu, by 25 maja poszli do urn wyborczych i zdecydowali, kto ma ich reprezentować w Parlamencie Europejskim. Apelujemy także do wszystkich tych, którzy mogą takie akcje profrekwencyjne przeprowadzić – w szczególności do marszałka naszego województwa, pana Piotra Całbeckiego, który razem ze swoimi służbami z powodzeniem przygotował akcję profrekwencyjną przed wyborami w roku 2009. Nie muszę przypominać, że ta akcja przyniosła nam spory sukces w województwie kujawsko-pomorskim, bowiem z jednego mandatu z wyborów z 2004 roku podnieśliśmy nasz stan posiadania do trzech mandatów” – powiedział podczas konferencji poseł Tadeusz Zwiefka. „Dzisiaj sytuacja jest szczególna, ponieważ przy niskiej frekwencji możemy tej liczby mandatów nie utrzymać, a przy bardzo niskiej frekwencji może istnieć zagrożenie, że  nasz region nie będzie miał żadnego mandatu” – dodał.

.

„To jest nasz wspólny apel. Doszliśmy do wniosku, że mandat, który jeszcze sprawujemy, zobowiązuje nas do odpowiedzialnego zachowywania się do momentu, kiedy ten mandat mamy. To odpowiedzialne zachowanie nakazuje nam zwrócić się z prośbą do mieszkańców naszego województwa, aby poszli do wyborów” – zaznaczył poseł Janusz Zemke. „To nie jest apel na kogo mają państwo oddać głos, bo każdy musi oddać głos zgodnie ze swoimi przekonaniami i rozumem. To jest apel o to, aby państwo do tych wyborów poszli.”

.

Posłowie nawiązali również do swojej współpracy w ciągu pięcioletniej kadencji w Parlamencie Europejskim. „Ta konferencja pokazuje również, że nie przenosimy naszych polskich sporów na poziom unijny. Jeśli chodzi o sprawy województwa, nasze współdziałanie było zawsze bardzo dobre i merytoryczne.”

.

Oficjalny apel podpisany przez posłów znajdą Państwo tutaj. Zostanie on również przekazany na ręce marszałka województwa.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE