Wizyta w powiecie włocławskim

21 kwietnia 2017

Kowal, Brześć Kujawski i Włocławek – to trzy główne punkty na trasie wizyty posła Tadeusza Zwiefki w powiecie włocławskim. 20 kwietnia poseł spotkał się z przedstawicielami lokalnych samorządów oraz studentami. Przyjrzał się również najnowszym inwestycjom.

.

Dobre praktyki w kierowaniu samorządem były głównym tematem rozmów posła Zwiefki z burmistrzem Kowala, Eugeniuszem Gołembiewskim. Gospodarz oprowadził posła po mieście, pokazał jego najmocniejsze strony oraz to, jak dbałość o gminę wpływa na jej rozwój.

.

Dyskusje w Brześciu Kujawskim, z burmistrzem Wojciechem Zawidzkim, skupiły się wokół planów inwestycyjnych miasta w ramach Brzeskiej Strefy Gospodarczej, a także zależności pomiędzy kształtem infrastruktury drogowej i rozwojem gminy.

.

W drugiej części dnia poseł Zwiefka odwiedził Włocławek, gdzie spotkał się między innymi ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Prelekcja posła na temat aktualnej sytuacji Unii Europejskiej oraz jej zagrożeń przyciągnęła uwagę studentów oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

.

Dzień posła w powiecie zakończyły rozmowy z zastępcami prezydenta Włocławka, Barbarą Moraczewską, Magdaleną Korpolak-Komorowską i Jackiem Wojciechowskim. Dyskusje na temat wyzwań stojących przed samorządem lokalnym w Polsce, ale również dotyczące bieżących działań podejmowanych przez władze Włocławka, były doskonałym wprowadzeniem do dwóch ostatnich wizyt posła – w nowo wybudowanym, nowoczesnym przedszkolu oraz w otwartym w grudniu ubiegłego roku Zakładzie Aktywności Zawodowej. Ten ostatni prowadzi działalność polegającą na sprzedaży usług – głównie pralniczych.  W tej wyjątkowej inwestycji przewidziano 34 miejsca pracy (z 43 ogółem) dla osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym i umiarkowanym.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE