Wizyta w Parlamencie Europejskim

11 października 2016

Studenci z Torunia i Włocławka, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy oraz laureaci rozmaitych konkursów rozstrzygniętych w ostatnim czasie na Kujawach i Pomorzu wybrali się do Brukseli. Na zaproszenie posła Tadeusza Zwiefki odwiedzili miejsce codziennej pracy europarlamentarzystów. Wizyta odbyła się w dniach 7-11 października.

.

Ponad 50 kolejnych mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego dołączyło do szerokiego grona osób, które poseł Zwiefka gościł w brukselskiej siedzibie Parlamentu Europejskiego. Także tym razem grupa miała okazję poznać tajniki pracy instytucji oraz dowiedzieć się więcej na temat działalności posłów. Podczas spotkania z posełm Zwiefką nie zabrakło pytań dotyczących zagadnień, którymi aktualnie zajmuje się Parlament, ale również dyskusji o sytuacji politycznej w kraju.

.

Wizyta w Parlamencie Europejskim była główną, jednak nie jedyną atrakcją wyjazdu. Goście posła Zwiefki zwiedzili także najważniejsze miejsca stolicy Belgii oraz dwóch malowniczych miast na północy kraju – Brugii i Gandawy. Skosztowali też belgijskiej kuchni oraz słynnej na cały świat czekolady.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE