Wizyta w Parlamencie Europejskim

24 marca 2019

Zwycięzcy konkursu-krzyżówki ogłoszonego przez posła Tadeusza Zwiefkę na łamach kujawsko-pomorskich gazet pojechali do Brukseli. Wyjazd był nagrodą dla 50 osób wylosowanych spośród wszystkich, którzy przesłali poprawne rozwiązanie krzyżówki. Wizyta odbyła się w dniach 20-24 marca.

.

Punktem centralnym programu wyjazdu, była wizyta grupy w Parlamencie Europejskim i spotkanie z posłem Zwiefką w miejscu jego codziennej pracy. Goście zgłębili mechanizmy funkcjonowania Parlamentu oraz przyjrzeli się z bliska działalności europosłów. Dyskusje, które wywiązały się zarówno podczas pobytu grupy w brukselskiej siedzibie Parlamentu Europejskiego, jak i w trakcie wieczornych spotkań z posłem Zwiefką, dotyczyły zarówno aktualnych wyzwań stojących przed Unią Europejską, jak i sytuacji politycznej w kraju.

.

W napiętym programie wyjazdu nie zabrakło czasu na drobne przyjemności. Goście posła Zwiefki zwiedzili nie tylko Brukselę z jej przepiękną starówką, ale także urokliwe Mechelen oraz Antwerpię. Skosztowali również specjałów belgijskiej kuchni.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE