Wakacyjne kartki z Pomorza i Kujaw w Parlamencie Europejskim

13 czerwca 2013

Profesor Jerzy Buzek, Jarosław Kalinowski, Róża Thun, Jarosław Wałęsa – to jedynie niektórzy z posłów do Parlamentu Europejskiego, którzy podziwiali 30 najpiękniejszych prac przygotowanych w ramach konkursu „Kartka z wakacji w Kujawsko-Pomorskiem”. Zgodnie z zapowiedzią „kartki z wakacji” zostały zaprezentowane w Strasburgu podczas kończącej się właśnie sesji Parlamentu Europejskiego. Mini wystawa, którą biuro posła Tadeusza Zwiefki przygotowało w gmachu Parlamentu, przyciągnęła uwagę zarówno polskich, jak i zagranicznych deputowanych.

W konkursie plastycznym, zorganizowanym przez posła Zwiefkę, udział wzięło blisko 1500 uczniów szkół podstawowych z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego. Rywalizowali oni w dwóch kategoriach wiekowych. Spośród wszystkich nadesłanych prac jury konkursowe oraz internauci wybrali po 15 najlepszych w każdej z kategorii.

Zwycięskie prace (miejsca I-III) już niebawem zostaną wydrukowane w formie pocztówek, które następnie będą wręczone posłom do Parlamentu Europejskiego i wystawione w punktach informacji turystycznej. Autorzy wszystkich trzydziestu wyróżnionych prac otrzymają także kubki z nadrukiem ich pracy i autografem posła Zwiefki.

Ponadto, już w najbliższy poniedziałek prace zostaną wyeksponowane w Brukseli, przy biurze posła Zwiefki, gdzie wszyscy pracownicy Parlamentu Europejskiego oraz goście będą mogli je podziwiać do połowy lipca.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE