VI LO z Bydgoszczy zwycięzcą Turnieju Debat Oksfordzkich

1 czerwca 2015

Reprezentanci VI Liceum Ogólnokształcącego z Bydgoszczy już niebawem pojadą do Brukseli, gdzie zwiedzą miejsce codziennych prac Parlamentu Europejskiego. To nagroda za zwycięstwo w I edycji Turnieju Debat Oksfordzkich organizowanego przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej Bydgoszcz. Jednym z patronów przedsięwzięcia był poseł Tadeusz Zwiefka.

.

W finałowej rywalizacji, która odbyła się 1 czerwca,  przedstawiciele bydgoskiej „szóstki” pokonali silną drużynę Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych. Strony spierały się o zasadność tezy: „Wspieranie Ukrainy przez Polskę leży w polskim interesie narodowym. Temat debaty był nawiązaniem do exposé Ministra Spraw Zagranicznych Grzegorza Schetyny, wygłoszonego 28 kwietnia tego roku.

.

Poseł Tadeusz Zwiefka nagrodził dodatkowo panią Luizę Pietruszyńską z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych za znakomitą, wyróżniającą się postawę podczas debaty. Także pani Luiza odwiedzi brukselską siedzibę Parlamentu Europejskiego.

.

Wszystkim uczestnikom rywalizacji gratulujemy wspaniałego przygotowania i dyskusji na bardzo wysokim poziomie. Szczególne wyrazy uznania kierujemy w stronę zwycięzców oraz wyróżnionych.

Zdjęcia: Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej Bydgoszcz

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE