VI Konferencja Środowisk Transportowych

14 lipca 2014

Transportowcy z całego kraju obradowali na temat aktualnej sytuacji w polskim transporcie. 13 lipca w toruńskim Dworze Artusa odbyła się VI Konferencja Środowisk Transportowych. Uczestniczył w niej poseł do Parlamentu Europejskiego Tadeusz Zwiefka.

.

„Polscy transportowcy – ci, którzy zajmują się przewozem po drogach europejskich – są dzisiaj najsilniejszą grupą w Europie. To oni wykonują najwięcej usług transportowych, to oni nie boją się podejmować wyzwań, które przed nimi stoją, a zatem im należy się także pomoc, by ta praca była wykonywana jak najefektywniej i oczywiście, żeby były z tego określone dochody zarówno dla firm transportowych, jak i dla budżetu państwa” – powiedział poseł Zwiefka dla TVP Bydgoszcz przed rozpoczęciem dyskusji. W trakcie obrad zaapelował do przedstawicieli środowisk transportowych o wypracowanie spójnego stanowiska w najważniejszych kwestiach, które będzie mogło stanowić solidny fundament przyszłych rozmów i negocjacji zarówno w kraju, jak i na szczeblu Unii Europejskiej.

.

Do udziału w konferencji zaprosiła Konfederacja Związków i Organizacji Przewoźników Drogowych „Transportowcy”. Prezes organizacji, Tadeusz Tomaszewski, zapowiedział, że kolejne spotkanie w podobnym gronie i dalsze dyskusje na temat palących środowisko transportowe problemów odbędą się 28 września.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE