VI edycja konkursu „Jestem szefową” rozstrzygnięta

18 czerwca 2015

Znamy zwyciężczynie tegorocznej edycji konkursu „Jestem szefową”. Jedną z nagród dla wyróżnionych są wizyty studyjne w wybranych instytucjach. Panie Konstancja Aszendorf z Tucholi, laureatka II miejsca rywalizacji, oraz Anna Imalska z Torunia, finalistka, pojadą do Brukseli, gdzie na zaproszenie posła Tadeusza Zwiefki zwiedzą tamtejszą siedzibę Parlamentu Europejskiego. Wyniki ogłoszono 17 czerwca podczas uroczystej gali, która odbyła się w Sali Kolumnowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

.

Konkurs „Jestem szefową” to doroczny projekt, realizowany przez Pełnomocnika do spraw Równego Traktowania w partnerstwie z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. Ma na celu przełamywanie stereotypów dotyczących kobiet i władzy oraz promowanie pozytywnego wizerunku kobiet – liderek wśród młodzieży.

.

Uczestniczki zostały poproszone o wyobrażenie sobie siebie w roli przywódczej i przygotowanie pracy opisującej cele, które im przyświecają, co robią na danym stanowisku, dlaczego zdecydowały się je pełnić i czy to, że są kobietami, ma wpływ na sprawowanie władzy.

.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło ponad 400 uczennic liceów, techników i szkół zawodowych. Większość z nich pochodzi z niewielkich miast i wsi. Kapituła konkursowa wyłoniła 15 finalistek, w tym laureatki I, II i III miejsca. Zwyciężyła pani Wiktoria Morawska z Częstochowy.

.

Więcej informacji na temat konkursu oraz sylwetki laureatek znajdą Państwo tutaj.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE