Urodziny Bydgoszczy i spotkania w regionie

24 kwietnia 2014

Znakomitym koncertem Bydgoszcz uczciła swoje 668. urodziny. 23 kwietnia Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej zagrała najsłynniejsze utwory z operetek i musicali. W pierwszej części uroczystości prezydent miasta wręczył Laur Andrzeja Szwalbego, nagrody oraz stypendia. W wydarzeniu uczestniczył poseł Tadeusz Zwiefka.

.

Również przy okazji rocznicy powstania miasta Bydgoszczy, każdego roku w ratuszu spotykają się osoby niepełnosprawne. Podczas tej corocznej sesji rozmawiają o swoich problemach, przygotowują pytania i interpelacje. Tegorocznemu spotkaniu, które odbyło się 24 kwietnia, przysłuchiwał się poseł Zwiefka.

.

Jeszcze tego samego dnia poseł spotkał się ze słuchaczami Bydgoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas swojej prelekcji przybliżył bydgoskim seniorom historię, instytucje oraz zasady funkcjonowania Unii Europejskiej. W dyskusji, która wywiązała się po wykładzie, rozmówcy pytali posła Zwiefkę o jego działalność w Parlamencie Europejskim oraz o jego opinie na temat bieżących wydarzeń.

.

Zwieńczeniem dnia był chrzest czterech nowych łodzi Regionalnego Towarzystwa Wioślarskiego Lotto-Bydgostia. Towarzystwo wzbogaciło się o jedynkę, której nadano imię „Grot”, dwójkę uniwersalną „Grom”, ósemkę ze sternikiem „Bydgostia” oraz czwórkę uniwersalną „LOTTO”. Obecny podczas uroczystości poseł Zwiefka pogratulował Towarzystwu nowoczesnego sprzętu i wyraził przekonanie, że przyczyni się on do kolejnych spektakularnych sukcesów bydgoskich wioślarzy.

 

 

 

 

 

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE