Święto Niepodległości

11 listopada 2013

95 lat temu Polska odzyskała niepodległość i po 123 latach zaborów ponownie pojawiła się na mapie świata. Dla każdego Polaka 11 listopada to data szczególna. Jak co roku uczczono ją także w kujawsko-pomorskich miastach. Poseł Zwiefka wziął udział w uroczystościach zorganizowanych z tej okazji w Bydgoszczy i Włocławku. 

.

Niektóre miasta obchody święta rozpoczęły kilka dni wcześniej. W Bydgoszczy 8 i 9 listopada w autobusach i tramwajach śpiewano wspólnie pieśni patriotyczne. Razem z mieszkańcami Bydgoszczy w wydarzeniu uczestniczył poseł Tadeusz Zwiefka.

.

Dwa dni później miasto upamiętniło rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości podczas okolicznościowej mszy świętej, uroczystego przemarszu ulicami miasta z flagą Rzeczypospolitej oraz ceremonii na Placu Wolności. Również w oficjalnych obchodach, wspólnie z władzami regionu, miasta oraz przedstawicielami polskiego Parlamentu, udział wziął poseł Zwiefka.

.

Włocławek już po raz trzeci uczcił Święto Niepodległości Ogólnopolskim Festiwalem Piosenki Ojczyźnianej. 11 listopada wokaliści z całej Polski rywalizowali w auli Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej o Grand Prix festiwalu. W finale zmierzyło się dziewięcioro uczestników. Zdaniem jury autorką najlepszego wykonania pieśni patriotycznej była pani Agata Grześkiewicz. Nagrodę główną w wysokości 1000 złotych ufundował i wręczył patron konkursu, poseł Tadeusz Zwiefka.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE