Stażyści z Komisji Europejskiej u posła Zwiefki

29 stycznia 2016

Działalność polskich eurodeputowanych w Parlamencie Europejskim była głównym tematem rozmów posła Tadeusza Zwiefki z grupą stażystów, którzy aktualnie zdobywają doświadczenie zawodowe w Komisji Europejskiej. Spotkanie odbyło się 28 stycznia w Brukseli.

.

Poseł Zwiefka opowiedział gościom o swojej aktywności w komisji prawnej oraz o tym jak funkcjonuje Parlament Europejski i jak wygląda codzienna praca posłów w Brukseli i Strasburgu. W trakcie ożywionej dyskusji stażyści pytali również o projekt Transatlantyckiego Partnerstwa Handlowo-Inwestycyjnego Unia Europejska-USA, rozporządzenie o ochronie danych osobowych, pozycję Polski w Unii Europejskiej oraz współpracę polskich partii politycznych na szczeblu międzynarodowym.

.

———-

.

Staże w Komisji Europejskiej to niepowtarzalne doświadczenie pracy w unijnej instytucji. Praktykę można zdobywać we wszystkich dyrekcjach i służbach Komisji Europejskiej w Brukseli, Luksemburgu, stolicach państw członkowskich, delegaturach Komisji Europejskiej w państwach poza Unią Europejską.

.

W ciągu roku odbywają się dwie edycje 5-miesięcznego stażu w Komisji Europejskiej: od października do lutego i od marca do końca lipca. Stażyści otrzymują miesięczne wynagrodzenie w wysokości ponad 1000 euro.

.

Więcej informacji na temat programu stażowego znajdą Państwo na www.ec.europa.eu/stages/ .

.

Zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego!

P1020197

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE