Spotkania w Nakle nad Notecią i Szubinie

24 stycznia 2015

Poseł Tadeusz Zwiefka spotkał się z władzami samorządowymi Nakła nad Notecią i Szubina oraz z przedstawicielami firm HSF Logistics i Dudek Paragliders. Poseł odwiedził obydwa miasta i ich okolice 23 stycznia.

.

W Nakle nad Notecią poseł Zwiefka spotkał się z burmistrzem Sławomirem Napierałą, z którym dyskutował między innymi na temat rozwoju miasta i gminy, projektów w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych oraz tworzenia nowych miejsc pracy.

.

W Szubinie, po krótkim spotkaniu w ratuszu, w którym uczestniczyli burmistrz Artur Michalak oraz jego zastępca, Krystyna Sichel, poseł odwiedził dwie prężnie działające firmy – HSF Logistics i Dudek Paragliders. W obu wizytach towarzyszył mu burmistrz Michalak.

.

HSF Logistics zatrudnia w Polsce 700 pracowników, w tym 650 kierowców, którzy świadczą usługi transportowe na terenie całej Europy Zachodniej. W trakcie rozmowy z dyrektorem firmy, Gerardem Reijersem, poruszono aktualne problemy przewoźników w Unii Europejskiej, w tym skutki ustawy o pensji minimalnej w Niemczech dla polskich firm transportowych oraz wynikające z tego zagrożenia. Podczas spotkania padła również propozycja zorganizowania szerszego spotkania w celu nawiązania długofalowej współpracy w kwestiach związanych z transportem.

.

W siedzibie firmy Dudek Paragliders poseł Zwiefka rozmawiał z jej założycielami i właścicielami.  Dudek Paragliders jest jednym z największych na świecie producentów paralotni. Fabryka firmy znajduje się w Kowalewie k/Szubina i zatrudnia ponad sto osób. Z produktów tej kujawsko-pomorskiej firmy korzystają najlepsi paralotniarze w Polsce i na świecie.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE