Rywalizacja o staż w Brukseli rozstrzygnięta

29 czerwca 2015

„Krótka lekcja o prawach konsumenta” – taki tytuł nosił zwycięski warsztat przygotowany w ramach konkursu „Poprowadź warsztat i wygraj staż w Parlamencie Europejskim”. Jego autorka, pani Agnieszka Liwia Borkowska, będzie przez miesiąc zdobywała cenne doświadczenie w biurze posła Tadeusza Zwiefki w Brukseli.

.

Inicjatorem i głównym organizatorem rywalizacji było Studenckie Koło Naukowe „Studencka Akademia Prawa” działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Razem z posłem Zwiefką zaprosiło ono do udziału w konkursie wszystkich studentów wydziału. Warsztaty prowadzone były w toruńskich szkołach ponadgimnazjalnych.

.

Poziom zaprezentowany przez uczestników okazał się bardzo wysoki. Dlatego poseł Zwiefka postanowił wyróżnić dodatkowo prezentację „Domeny internetowe” pani Anny Wiśniewskiej. Zdobywczyni drugiego miejsca w nagrodę pojedzie do Brukseli, gdzie podczas kilkudniowej wizyty przyjrzy się z bliska miejscu codziennej pracy posłów do Parlamentu Europejskiego.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE