Przedstawicielki kół gospodyń wiejskich głosowały w Brukseli

14 maja 2015

Szczególny charakter miała dla pięćdziesięciu mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego pierwsza tura tegorocznych wyborów prezydenckich. Wszystko dlatego, że głosowali w polskim konsulacie w Brukseli. Wizyta w lokalu wyborczym została wpleciona do programu ich pobytu w stolicy Belgii, gdzie w dniach 9-11 maja grupa przebywała na zaproszenie posła Tadeusza Zwiefki.

.

Głównym celem wyjazdu było lepsze poznanie Parlamentu Europejskiego. Przedstawiciele województwa kujawsko-pomorskiego, wśród których najliczniej reprezentowane były koła gospodyń wiejskich, mieli okazję przyjrzeć się działalności europosłów w miejscu ich codziennej pracy. Podczas wizyty w brukselskiej siedzibie Parlamentu poseł Zwiefka rozmawiał z gośćmi na temat Unii Europejskiej, jej historii, aktualnych wyzwań. Mówił także o jej instytucjach i procesie stanowienia prawa unijnego.

.

Poseł zaprosił grupę również do zwiedzenia najpiękniejszych zakątków Brukseli oraz dwóch urokliwych miast znajdujących się na północy Belgii – Brugii i Gandawy.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE