Prezydent Bronisław Komorowski w Kujawsko-Pomorskiem

12 listopada 2014

Centrum Szkolenia Sił Połączonych i forum „Duża rodzina – dobre praktyki w samorządzie” w Bydgoszczy, a także sępoleńskie Centrum Kultury i Sztuki oraz Centrum Małego Dziecka i Rodziny to główne miejsca wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w województwie kujawsko-pomorskim. W dwóch ostatnich punktach programu najwyższej osobie w państwie towarzyszył również poseł Tadeusz Zwiefka. Prezydent odwiedził Bydgoszcz i Sępólno Krajeńskie 12 listopada.

.

W Bydgoszczy Prezydent Komorowski mówił o potrzebie budowania korzystnego klimatu wokół rodzin wielodzietnych. Zwrócił uwagę na pozytywne znaczenie programów skierowanych do dużych rodzin, takich jak „Bydgoska Rodzina Trzy Plus”, umożliwiających korzystanie z wielu przywilejów – głównie ulg i zniżek oferowanych zarówno przez instytucje miejskie, jak i partnerów prywatnych.

.

Wizyta w Sępólnie Krajeńskim miała związek z uzyskaniem przez Gminę tytułu Laureata Nagrody Pary Prezydenckiej w Konkursie dla Samorządów „Dobry Klimat dla Rodziny” w kategorii: „Czas wolny dzieci i młodzieży – czas rozwoju”.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE