ARCHIWUM

Strasburg

Oświadczenie dotyczące zwalczania seksualnego wykorzystywania dzieci w Internecie

Nawet do 20% dzieci w Europie pada ofiarą przemocy seksualnej. Do wzrostu tej liczby przyczynia się również coraz łatwiejszy dostęp do Internetu. Te alarmujące dane leżą u podstaw oświadczenia podpisanego przez grupę posłów do Parlamentu Europejskiego, nawołującego do zintensyfikowania działań w walce z seksualnym wykorzystywaniem dzieci w Internecie. Jednym z sygnatariuszy dokumentu jest poseł Tadeusz Zwiefka. (więcej…)


PE_2

W najlepszym interesie dziecka

Parlament Europejski w środę dyskutował, a w czwartek przyjął rezolucję nt. sytuacji dzieci w transgranicznych procedurach związanych m.in. z przyznaniem opieki. (więcej…)


Strasburg

Ochrona tajemnicy przedsiębiorstwa. Nowe zasady w walce ze szpiegostwem gospodarczym

Parlament Europejski przyjął nowe zasady, które pomogą firmom w dochodzeniu swoich praw w walce z bezprawnym pozyskiwaniem, wykorzystywaniem i ujawnianiem tajemnic przedsiębiorstwa. Głosowanie w tej sprawie odbyło się 14 kwietnia. (więcej…)


16-03-09 Support Nadiya Savchenko-2

List do prezydenta Federacji Rosyjskiej w sprawie Nadii Sawczenko

Blisko pięćdziesięciu posłów do Parlamentu Europejskiego wystosowało list do prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina w sprawie Nadii Sawczenko. Jednym z sygnatariuszy listu jest poseł Tadeusz Zwiefka. (więcej…)


Strasburg

Sprawozdania w sprawie zasady pomocniczości i proporcjonalności. Raport Parlamentu Europejskiego

Parlament Europejski przyjął raport na temat rocznych sprawozdań za lata 2012-2013 w sprawie stosowania zasady pomocniczości i proporcjonalności w stanowieniu prawa Unii Europejskiej. Głosowanie odbyło się 12 kwietnia w Strasburgu. Sprawozdawcą cieniem dla Grupy Europejskiej Partii Ludowej w tym temacie był poseł Tadeusz Zwiefka.
(więcej…)


P1020277

Praktyczny wymiar obywatelstwa europejskiego

Wspólne wartości, prawa przysługujące obywatelom Unii Europejskiej oraz wzmocnienie udziału obywateli w funkcjonowaniu unijnych instytucji były głównymi tematami dyskusji podczas konferencji, która odbyła się 15 marca w siedzibie Parlamentu Europejskiego. W debacie na temat praktycznego wymiaru obywatelstwa europejskiego uczestniczył poseł Tadeusz Zwiefka. (więcej…)


16-03-09 Support Nadiya Savchenko-2

Apel w sprawie Nadii Sawczenko

O podjęcie kroków w kierunku nałożenia sankcji na przedstawicieli Federacji Rosyjskiej, którzy mają związek z porwaniem, nielegalnym przetrzymywaniem, uwięzieniem i preparowaniem oskarżeń przeciwko Nadii Sawczenko, zaapelowała do szefowej dyplomacji Unii Europejskiej, Federiki Mogherini, grupa ponad 50 posłów do Parlamentu Europejskiego. Pod dokumentem podpisał się również poseł Tadeusz Zwiefka. (więcej…)


ikona

Saudyjski bloger laureatem Nagrody im. Sacharowa

Raif Badawi, liberalny bloger i działacz na rzecz praw człowieka z Arabii Saudyjskiej został tegorocznym laureatem Nagrody im. Sacharowa za wolność myśli. W jego imieniu wyrożnienie odebrała dziś w Strasburgu żona, Ensaf Haidar, która wraz z dziećmi mieszka na wygnaniu w Kanadzie. Badawi nie mógł odebrać nagrody osobiście, ponieważ przebywa w więzieniu. (więcej…)


P1020191

Nadzwyczajne posiedzenie Komisji Prawnej Parlamentu Europejskiego

Kupiłeś legalnie prawa do użytkowania treści cyfrowych dostępnych w Internecie, takich jak muzyka, e-książki, filmy, czy seriale, i nie możesz z nich korzystać w innych krajach Unii Europejskiej? Komisja Europejska zaproponowała unijne rozwiązania w tej sprawie. Podczas nadzwyczajnego posiedzenia propozycjom przyjrzała się Komisja Prawna Parlamentu Europejskiego. Dyskusję poprowadził poseł Tadeusz Zwiefka. (więcej…)


P1020148

Adopcja w przestrzeni międzynarodowej. Warsztaty w Brukseli

Posłowie do Parlamentu Europejskiego debatowali o prawnych aspektach adopcji w przestrzeni międzynarodowej. Serię wystąpień i dyskusji na ten temat otworzył poseł Tadeusz Zwiefka, który poprowadził również jedną z dwóch głównych części spotkania. (więcej…)

Strony: