Powalczą o „Cisową gałązkę”

29 kwietnia 2015

Poseł Tadeusz Zwiefka objął patronatem IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki o „Cisową gałązkę” im. L. Wyczółkowskiego. Do rywalizacji ponownie zaprosiła Gminna Biblioteka Publiczna w Cekcynie.

 

Pobudzanie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie poezji, ujawnienie oraz promocja rodzimych talentów literackich oraz możliwość spotkania twórców, wzajemnego poznania i doskonalenie warsztatu to główne cele projektu. Uczestniczyć w nim mogą wszyscy piszący w wieku od 15 do 30 lat. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie zestawu zawierającego od 1 do 3 wierszy, które nie były wcześniej publikowane, zamieszczane w Internecie ani nagradzane. Prace należy przesyłać do 11 maja.

.

Nagroda główna w konkursie to 1000 zł. Organizator przewidział również nagrody rzeczowe i pieniężne dla wyróżnionych. Dodatkowo, najlepsze wiersze zostaną opublikowane w miesięczniku literackim „AKANT”.

.

Uroczyste wręczenie „Cisowej gałązki”, które odbędzie się w amfiteatrze nad Jeziorem Wielkim Cekcyskim, zaplanowano na 4 lipca.

.

Więcej informacji na temat IX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o „Cisową gałązkę” im. L. Wyczółkowskiego i jego regulamin znajdą Państwo tutaj.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE