Poseł Zwiefka w Grudziądzu i Łasinie

13 lutego 2018

Od spotkania z Prezydentem Robertem Malinowskim, poseł Tadeusz Zwiefka rozpoczął dzisiejszą wizytę w Grudziądzu. Po intensywnym dniu w Bydgoszczy, grudziądzki program nie pozwolił na zwolnienie tempa.

.

Dyskusje o aktualnych wyzwaniach Grudziądza, inwestycjach i miejskich projektach, ale także problemach, z którymi boryka się miasto i jego mieszkańcy, zdominowały pierwszą część dnia. Wspólnie z prezydentem Malinowskim, poseł Zwiefka spotkał się z przedstawicielami Grudziądzkiej Rady Seniorów, zwiedził wieżę Klimek – odrestaurowane przy wsparciu funduszy europejskich pozostałości zamku krzyżackiego – oraz przyjrzał się z bliska działalności dwóch firm mieszczących się w obrębie Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Mr Garden sp. z o.o. i SITS Industry sp. z o. o.

.

Wczesnym popołudniem, poseł udał się do grudziądzkiej mariny – wybudowanej przy wsparciu środków Unii Europejskiej – która była doskonałym tłem rozmów z Młodzieżową Radą Miejską Grudziądza, a także przedstawicielami kół europejskich działających w grudziądzkich szkołach oraz zainteresowaną sprawami europejskimi młodzieżą.

.

Swoją wizytę w Grudziądzu, poseł podsumował w trakcie krótkiej konferencji prasowej dla przedstawicieli lokalnych mediów.

.

W drugiej części dnia poseł Zwiefka spotkał się z Burmistrzem Miasta i Gminy Łasin, Rafałem Kobylskim oraz przedstawicielami tamtejszego Ośrodka Integracji Społecznej i Zawodowej Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym, otwartego w grudniu ubiegłego roku również przy wsparciu funduszy unijnych. Instytucja jest doskonałym przykładem efektywnego i mądrego wykorzystania środków Unii Europejskiej dla wsparcia lokalnych społeczności.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE