Polska największym beneficjentem unijnych funduszy. Budżet UE na lata 2014-2020 uchwalony

19 listopada 2013

Parlament Europejski zaakceptował długoterminową perspektywę finansową Unii Europejskiej na lata 2014-2020. „Za” opowiedziało się 537 posłów. Chociaż perspektywa na następne siedem lat będzie mniejsza od poprzednich, Polska otrzyma o 4,5 mld euro więcej niż w latach 2007-2013. Głosowanie odbyło się 19 listopada.

.

Wielomiesięczne negocjacje zakończyły się ogromnym sukcesem dla Polski, a co za tym idzie również województwa kujawsko-pomorskiego.

.

„To ukoronowanie niezwykłych starań negocjacyjnych polskiego rządu, a dla mnie osobiście ogromna radość i duma, ponieważ głosuję za kolejnymi kilkoma miliardami euro dla naszego regionu” – powiedział poseł Tadeusz Zwiefka.

.

Pieniądze, które wpłyną z tej puli do województwa kujawsko-pomorskiego, mają zdynamizować rozwój gospodarczy regionu, stworzyć nowe miejsca pracy i poprawić jakość życia każdego z mieszkańców Pomorza i Kujaw.

 .

Więcej informacji na temat uchwalonej właśnie długoterminowej perspektywy finansowej UE znajdą Państwo na stronie Parlamentu Europejskiego, klikając tutaj.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE