Pociągi Pesy dla PKP Intercity i medale dla partnerów LOTTO-Bydgostii

23 maja 2014

Do października 2015 roku bydgoska Pesa dostarczy PKP Intercity 20 składów pociągu typu Dart. Umowę w tej sprawie podpisali dzisiaj szefowie obu firm, Tomasz Zaboklicki i Marcin Celejewski. W uroczystości podpisania dokumentu uczestniczył poseł Tadeusz Zwiefka.

.

Jak podkreślił prezes Zaboklicki, ten kontrakt to krok w kierunku dalszego rozwoju firmy, który pozwoli jej konkurować z producentami taboru dla kolei wysokich prędkości.

.

W swoim przemówieniu prezes Zaboklicki podziękował posłowi Zwiefce za promowanie Pesy w Brukseli, gdzie w marcu tego roku odbyła się wystawa „Kujawsko-Pomorski pociąg do gwiazd”, przygotowana przy współpracy posła, firmy Pesa oraz Planetarium Media.

.

– Serdecznie dziękuję, panie pośle, za to wsparcie i za promowanie polskiej gospodarki i polskiej myśli innowacyjnej – powiedział.

.

Również dzisiaj inna chluba Bydgoszczy, klub LOTTO-Bydgostia, podziękował władzom Totalizatora Sportowego, miasta Bydgoszczy oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego za sfinansowanie zakupu nowoczesnych łodzi wioślarskich. W dowód wdzięczności przekazano partnerom repliki medali zdobytych przez sportowców klubu podczas igrzysk olimpijskich. Poseł Zwiefka wziął udział w konferencji, podczas której przekazano zestawy medali, i życzył bydgoskim wioślarzom dalszych spektakularnych sukcesów oraz wielu tak hojnych przyjaciół klubu.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE