Olimpijczycy z biletem do Brukseli

8 lutego 2015

Michał Kuźba z VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy zwyciężył w okręgowym etapie 41. Olimpiady Geograficznej. Razem z Kubą Reteckim, również z bydgoskiej „szóstki”, oraz Jakubem Pypkowskim z Gimnazjum Akademickiego w Toruniu, którzy zajęli miejsca drugie i trzecie, we wrześniu pojadą do Brukseli. Na wizytę do Parlamentu Europejskiego zaprosił ich poseł Tadeusz Zwiefka. To nagroda za najlepsze wyniki w rywalizacji.

.

Zawody II stopnia olimpiady odbyły się w dniach 7 i 8 lutego na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W imieniu posła Zwiefki zwycięzcom pogratulował dyrektor jego biura poselskiego, Jakub Mikołajczak.

.

Jak podkreślają organizatorzy, ‘udział w Olimpiadzie Geograficznej wiąże się z dla uczniów z wielkim wysiłkiem, gdyż pierwszy etap rywalizacji rozpoczyna się już w czerwcu i wymaga olbrzymiego nakładu samodzielnej i twórczej pracy ucznia, znacznej wiedzy geograficznej oraz nieprzeciętnego zaangażowania i wytrwałości’.

.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom okręgowego etapu 41. Olimpiady Geograficznej zapału, determinacji i ogromnej wiedzy. Najlepszym kujawsko-pomorskim olimpijczykom życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach – tym razem na szczeblu ogólnopolskim.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE