O zespole Downa w Parlamencie Europejskim

12 marca 2015

Wyzwania naukowe związane z badaniami w zakresie leczenia i terapii osób z zespołem Downa, a także ich ludzki wymiar były tematami wydarzeń zorganizowanych w Strasburgu podczas ostatniej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego poprzedzającej Światowy Dzień Zespołu Downa, obchodzony 21 marca. W inicjatywie uczestniczył również poseł Tadeusz Zwiefka.

.

Fundacja Jerome’a Lejeune oraz Światowe Stowarzyszenie Młodzieży (World Youth Alliance) zaprosiły do udziału w serii spotkań, które miały na celu zwiększenie świadomości Europejczyków na ten ważny temat.

.

Na 10 marca organizatorzy projektu zaplanowali między innymi konferencję połączoną z debatą na temat postępu w badaniach naukowych i tego jak Europa może je wspomóc, wystawę fotografii zatytułowaną „Discovery for Life” oraz wręczenie nagród za działalność badawczą nad zespołem Downa i innymi rodzajami niepełnosprawności intelektualnej uwarunkowanej genetycznie.

.

Aby dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców, Fundacja Jerome’a Lejeune oraz Światowe Stowarzyszenie Młodzieży zainicjowały także kampanię „Being different is normal” (bycie innym jest normalne), która realizowana jest w mediach społecznościowych. Aby wziąć w niej udział, wystarczy założyć kolorowe skarpetki – koniecznie nie do pary, zrobić im zdjęcie i umieścić je na Facebooku lub Twitterze z dopiskiem #socksbattle4DS. Skarpetki mają być symbolem, który zmusi do refleksji nad odmiennością i normalnością. Kampania potrwa do 21 marca.

Zdjęcie:  https://www.facebook.com/WorldYouthAlliance.Europe

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE