O Europie, Polsce i lokalnych wyzwaniach w Świeciu

26 marca 2017

Od rozmów ze starostą świeckim, Franciszkiem Koszowskim, oraz z uczniami Zespołu Szkół Menedżerskich poseł Tadeusz Zwiefka rozpoczął swoją wizytę w Świeciu i powiecie świeckim. Poseł spotkał się z przedstawicielami lokalnych władz i społeczności w piątek 24 marca. W dyskusjach o Europie, Polsce oraz lokalnych wyzwaniach posłowi towarzyszył radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Knapik.

.

Aktualna sytuacja polityczna, zbliżające się wybory samorządowe, a także kondycja służby zdrowia w powiecie świeckim oraz reforma edukacji zdominowały rozmowę posła Zwiefki ze starostą świeckim.

IMG_5753

.

Wcześniej, poseł spotkał się z młodzieżą z Zespołu Szkół Menedżerskich, z którą dyskutował między innymi na temat wyzwań stojących przed Unią Europejską. Poseł zachęcił uczniów do aktywnego korzystania z możliwości, jakie daje zjednoczona Europa oraz instytucje unijne – w tym bogatej oferty programów stażowych dla młodych, ambitnych ludzi.

IMG_5751

.

Poseł odwiedził też firmę BART, znajdującą się w czołówce producentów tektury falistej i opakowań z tektury falistej. Przedsiębiorstwo ze 100% udziałem polskiego kapitału prężnie działa już od 25 lat. Jest jednocześnie doskonałym przykładem efektywnego i aktywnego korzystania funduszy europejskich.

Firma jest również otwarta na najmłodszych – gości wycieczki szkolne, podczas których uczniowie dowiadują się wielu cennych informacji między innymi na temat papieru i segregacji śmieci. Poseł Zwiefka miał okazję obserwować takie spotkanie i odpowiedzieć na kilka pytań uczniów jednej z grudziądzkich szkół podstawowych.

Przed wyjazdem ze Świecia poseł rozmawiał także z przedstawicielami lokalnych i regionalnych mediów.

IMG_5853

Link do materiału Radia PiK

.

Dzień posła Zwiefki w powiecie świeckim zakończyła wizyta w ośrodku dla cudzoziemców w Grupie. Rozmowy z kierownictwem placówki dotyczyły aktualnej sytuacji ośrodka oraz wyzwań, z którymi mierzą się obcokrajowcy przybywający do Polski. Poseł spotkał się również z przebywającymi w placówce dziećmi z Czeczenii, Gruzji i Ukrainy.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE