Najaktywniejsi w Parlamencie Europejskim. Klub PO-PSL podsumował kadencję

16 kwietnia 2014

Dzisiaj w Strasbourgu posłowie Tadeusz Zwiefka, Danuta Hübner oraz Andrzej Grzyb podsumowali ostatnie pięć lat pracy klubu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w Parlamencie Europejskim. W konferencji prasowej uczestniczył również były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

.

Posłowie przypomnieli dotychczasowe osiągnięcia w takich dziedzinach jak bezpieczeństwo energetyczne, unijna polityka wschodnia, walka z kryzysem gospodarczym oraz negocjacje nad budżetem Unii na lata 2014-2020. Zaprezentowali również priorytety na kolejne 5 lat.

.

Poseł Zwiefka, szef kampanii PO i jednocześnie kandydat do Parlamentu Europejskiego z województwa kujawsko-pomorskiego, podkreślił, że Klub PO-PSL to najaktywniejsza grupa posłów. Podczas kończącej się właśnie kadencji posłowie Platformy Obywatelskiej przygotowali ponad 80 sprawozdań, a tym samym mieli największy wpływ wśród polskich europosłów na tworzenie prawa w Unii Europejskiej.

.

Wśród najbardziej aktywnych polskich reprezentantów znalazł się poseł Tadeusz Zwiefka, który jest autorem aż 12 sprawozdań.

 

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE