Nagrody za frekwencję

30 maja 2014

22,59 % – taką frekwencję odnotowano w województwie kujawsko-pomorskim podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. Chociaż to dopiero ósmy wynik wśród 13 okręgów wyborczych, pozwolił on na utrzymanie trzech mandatów poselskich na Kujawach i Pomorzu. Do walki o jak najwyższą frekwencję jeszcze w trakcie kampanii nawoływali posłowie Tadeusz Zwiefka i Janusz Zemke. W ramach działań profrekwencyjnych Urząd Marszałkowski ogłosił konkursy, których zwycięzcy odebrali nagrody w dniu 30 maja w Toruniu. W uroczystości uczestniczyli posłowie Zwiefka i Zemke.

.

Bydgoszcz, Ciechocinek i Osielsko to samorządy, w których powstaną siłownie na wolnym powietrzu. To główne nagrody za najwyższą frekwencję przewidziane przez Urząd Marszałkowski. Ufundowano także 50 voucherów na loty rejsowe Bydgoszcz-Warszawa-Bydgoszcz. Rozdysponowano je wśród mieszkańców województwa, którzy poszli do urn wyborczych 25 maja. Dodatkowo, dla dwudziestu „najmłodszych” wyborców, czyli tych, którzy w tych wyborach zagłosowali po raz pierwszy, przygotowano wyjazd studyjny do Brukseli.

.

Podczas spotkania posłowe do Parlamentu Europejskiego Tadeusz Zwiefka i Janusz Zemke otrzymali okolicznościowe koszulki z napisem „Jestem z Kujawsko-Pomorskiego” przetłumaczonym na wszystkie 24 języki Unii Europejskiej.

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE