Na Kujawach i Pomorzu z Marszałek Sejmu

29 sierpnia 2015

Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się z mieszkańcami województwa kujawsko-pomorskiego. W piątek 28 sierpnia odwiedziła Bydgoszcz i Inowrocław. Towarzyszyli jej Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska, poseł do Parlamentu Europejskiego Tadeusz Zwiefka, a także radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego dr Zbigniew Pawłowicz.

.

Dyskusje o wspaniale rozwijającej się Bydgoszczy, coraz piękniejszej starówce oraz obywatelskich inicjatywach, dzięki którym miasto staje się z roku na rok bardziej atrakcyjne zdominowały robocze śniadanie w bydgoskiej marinie. Uczestniczyli w nim również przedstawiciele Stowarzyszenia „Bydgoska Starówka” oraz prezydent miasta Rafał Bruski. Po spacerze w centrum Bydgoszczy oraz wizytach w Landschafcie i Teatrze Polskim, podczas których Marszałek Kidawa-Błońska przyjrzała się z bliska zmianom, jakie zaszły w mieście na przestrzeni ostatnich lat, na drugą osobę państwie, minister Piotrowską oraz posła Zwiefkę czekali przedstawiciele środowisk twórców kultury. Spotkanie odbyło się w Miejskim Centrum Kultury. Intensywną wizytę w Bydgoszczy zakończyły rozmowy z seniorami z Domu Dziennego Pobytu przy ul. Jodłowej.

.

Poseł Zwiefka towarzyszył Marszałek Sejmu również podczas spotkania w inowrocławskich solankach. W bardzo ciekawych rozmach z kuracjuszami na temat aktualnej sytuacji w kraju oraz o bieżących wyzwaniach Inowrocławia uczestniczył także prezydent miasta Ryszard Brejza.

.

Na zaproszenie bydgoskiej Platformy Obywatelskiej, szefa jej struktur, posła Tadeusza Zwiefki, oraz minister Teresy Piotrowskiej, Marszałek Kidawa-Błońska wzięła udział w wieczornym spotkaniu członków, przyjaciół i sympatyków partii w mieście. Mała uroczystość w pobliskim Ostromecku zakończyła bardzo pracowity program wizyty Marszałek Sejmu na Kujawach i Pomorzu.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE