Młodzież z kujawsko-pomorskich placówek opiekuńczo-wychowawczych w Parlamencie Europejskim

6 czerwca 2013

Blisko czterdzieścioro młodych ludzi z Pomorza i Kujaw wróciło właśnie z Brukseli, gdzie wspólnie z posłem Tadeuszem Zwiefką zwiedzali Parlament Europejski. Tym razem poseł zaprosił do obejrzenia miejsca swojej codziennej pracy młodzież z kujawsko-pomorskich placówek opiekuńczo-wychowawczych. Wycieczka odbyła się w dniach 2-6 czerwca.

.

Poseł Zwiefka organizuje podobne wizyty kilka razy w roku. Do tej pory już ponad tysiąc mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego zwiedziło Parlament Europejski na zaproszenie posła. W ciągu kilku dni uczestnicy takich wycieczek obserwują pracę posłów, dowiadują się więcej na temat mechanizmów działania Parlamentu i poznają stolicę Belgii. Poseł Zwiefka spotyka się ze swoimi gośćmi, aby opowiedzieć o tym, jak wyglądają jego codzienne obowiązki, ale także po to, aby odpowiedzieć na interesujące grupę pytania.

.

Program ostatniej wizyty poszerzono o zwiedzanie Brugii i Gandawy, dwóch pięknych miast znajdujących się w północno-zachodniej części Belgii, oraz nadmorskiej miejscowości Ostende.

.

Zaproszenie posła Zwiefki było dla goszczących w Brukseli wychowanków kujawsko-pomorskich placówek opiekuńczo-wychowawczych pierwszą okazją do zwiedzenia Parlamentu Europejskiego. Zaplanowane podczas wizyty spotkania z pracownikami tej instytucji stworzyły okazję do zadania pytań nie tylko na temat pracy Parlamentu, ale również samej Brukseli i tego jak wygląda życie w tym wielokulturowym mieście.

.

Dni spędzone w Belgii to też okazja, aby poznać tamtejszą kuchnię. Poseł zaprosił swoich gości na wspólne kolacje, podczas których młodzież mogła skosztować belgijskich specjałów i poznać posła bliżej.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE