Mistrzowie Kodowania. II edycja rozpoczęta

10 lipca 2014

Popularyzacja nauki programowania w polskich szkołach to główny cel ogólnopolskiego, bezpłatnego programu edukacyjnego „Mistrzowie Kodowania”, skierowanego do uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów z całego kraju. Trwa II edycja projektu. Rekrutacja zakończy się 10 września.

.

Pierwsza edycja programu trwała 3,5 miesiąca i zakończyła się Festiwalem Projektów, który odbył się 13 czerwca w Warszawie. Uczestniczyło w niej ponad 4000 uczniów ze 120 szkół. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, nagranego podczas finału:

 MistrzowieKodowania_video

.

Tegoroczny program potrwa przez cały rok.

.

Patronami przedsięwzięcia są Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwo Gospodarki. Program prowadzony jest ze środków Samsung Electronics Polska w partnerstwie z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji”.

.

Więcej informacji na temat „Mistrzów Kodowania” oraz zasady rekrutacji znajdą Państwo klikając tutaj: MK_rekrutacja oraz na http://mistrzowiekodowania.pl/

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE