Mieszkańcy Pomorza i Kujaw w Parlamencie Europejskim

16 października 2017

Już po raz trzeci w tym roku poseł Tadeusz Zwiefka gościł mieszkańców Pomorza i Kujaw w Brukseli. W dniach 11-15 października brukselską siedzibę Parlamentu Europejskiego odwiedzili laureaci konkursów oraz przedstawiciele organizacji młodzieżowych.

.

Głównym celem wizyt mieszkańców województwa, które na stałe zagościły w kalendarzu posła Zwiefki, jest lepsze poznanie Parlamentu Europejskiego oraz przyjrzenie się działalności europosłów w miejscu ich codziennej pracy. Również tym razem, poseł Zwiefka przybliżył gościom mechanizmy funkcjonowania Parlamentu, obowiązujące w nim procedury, a także proces stanowienia prawa unijnego. Mówił też o aktualnych wyzwaniach stojących przed Unią Europejską i o związanych z nimi debatach toczących się w Brukseli.

.

Październikowy wyjazd był nagrodą w kilku konkursach rozstrzygniętych na przestrzeni ostatnich miesięcy w województwie kujawsko-pomorskim. Do stolicy Belgii wybrali się zwycięzcy okręgowego etapu Olimpiady Geograficznej, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej w Tucholi, Europejskiej Rywalizacji Rowerowej, konkursu fotograficznego „Europa w obiektywie” oraz otwartego turnieju szachowego w cyklu Grand Prix Torunia w szachach szybkich. Towarzyszyli im przedstawiciele Młodzieżowej Rady Bydgoszczy, działających przy niej Młodzieżowego Centrum Informacji i Rozwoju oraz internetowego radia OMG, a także Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku.

.

Wizyty w Parlamencie Europejskim są zwykle także okazją do poznania Belgii – zarówno jej wspaniałych miast, jak i kuchni. Tym razem goście posła Zwiefki podziwiali najpiękniejsze miejsca i najważniejsze zabytki Brukseli, a wśród nich Grand Place i Pałac Królewski. Wybrali się również do malowniczej Antwerpii. W trakcie wspólnych kolacji spróbowali lokalnych specjałów kulinarnych – owoców morza, belgijskich frytek, czy cenionej na całym świecie belgijskiej czekolady.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE