Liceum Ogólnokształcące z Tucholi jedzie na Euroscolę!

14 maja 2015

W nagrodę za dobry wynik w konkursie filmowym, organizowanym przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce, uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi wezmą udział w Euroscoli – symulacji obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego. Do Strasburga pojadą w listopadzie tego roku. Popularny tucholski „Nowodworek” znalazł się w gronie sześciu nagrodzonych szkół z Polski.

„Serdecznie gratuluję uczniom tego wyróżnienia. Jestem przekonany, że udział w Euroscoli i spotkanie z rówieśnikami z całej Europy będzie dla laureatów konkursu bardzo cennym i niezapomnianym doświadczeniem” – powiedział poseł Tadeusz Zwiefka, który jest absolwentem tucholskiego liceum.

Tegorocznym zadaniem konkursowym było nakręcenie filmu na jeden z zaproponowanych tematów – „Unia Europejska w Twojej miejscowości, regionie, życiu”, „Co dla Ciebie znaczy Europa?” oraz „Europejski Rok na rzecz Rozwoju”. Uczniowie mieli przygotować krótki materiał (od 3 do 5 minut), pokazujący na przykładzie jak zmieniło się życie konkretnych osób od kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej, jak autorzy widzą przyszłość, jakie mają pomysły na zmiany w bliższym i dalszym otoczeniu oraz na walkę z ubóstwem w krajach rozwijających się.

O konkursie informowaliśmy tutaj.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE