Laureaci kujawsko-pomorskich konkursów w Parlamencie Europejskim

26 września 2013

Po raz kolejny ponad 40 mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przyjrzało się z bliska pracy posłów do Parlamentu Europejskiego. Na zaproszenie posła Tadeusza Zwiefki grupa laureatów regionalnych konkursów pojechała do Brukseli. Poseł pokazał gościom miejsce swojej codziennej pracy oraz stolicę Belgii. Wycieczka odbyła się w dniach 22-26 września.

.

Poseł Zwiefka zaprasza mieszkańców Pomorza i Kujaw do Parlamentu Europejskiego kilka razy w roku. W wizytach organizowanych przez posła udział wzięło już ponad tysiąc osób. W ciągu kilku dni uczestnicy takich wycieczek obserwują pracę posłów oraz dowiadują się kluczowych informacji na temat mechanizmów działania Parlamentu. Podobnie było również tym razem.

.

W dniach 22-26 września do Brukseli wybrali się laureaci kujawsko-pomorskich konkursów językowych, wiedzy o Unii Europejskiej, oratorskich i artystycznych, a także słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Podczas wizyty w Parlamencie Europejskim poseł Tadeusz Zwiefka spotkał się ze swoimi gośćmi, aby opowiedzieć o tym jak wyglądają jego codzienne obowiązki i aby odpowiedzieć na interesujące ich pytania. Grupa zwiedziła także Parlamentarium – interaktywne centrum informacji o Unii Europejskiej.

.

Wycieczki organizowane przez posła Zwiefkę są także doskonałą okazją do poznania Brukseli oraz belgijskiej kuchni. Laureaci konkursów zwiedzili między innymi historyczne centrum miasta oraz Muzeum Armii, a podczas kolacji z posłem Zwiefką mieli okazję poznać belgijskie kulinarne specjały. W programie wycieczki przewidziano także zwiedzanie Brugii i Gandawy, dwóch pięknych miast znajdujących się północno-zachodniej części Belgii.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE