Laureaci konkursu „Fundusze europejskie szansą dla osób z niepełnosprawnością” z wizytą w Brukseli

8 kwietnia 2014

Kolejna grupa mieszkańców Pomorza i Kujaw zwiedziła brukselską siedzibę Parlamentu Europejskiego. Tym razem poseł Tadeusz Zwiefka zaprosił do stolicy Belgii laureatów konkursu „Fundusze europejskie szansą dla osób z niepełnosprawnością”. Wycieczka odbyła się w dniach od 4 do 8 kwietnia.

http://www.tzwiefka.pl/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gif


.

Konkurs „Fundusze europejskie szansą dla osób z niepełnosprawnością” był skierowany do mieszkających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów uczelni wyższych posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Jego głównymi celami były integracja osób niepełnosprawnych, propagowanie ich aktywności edukacyjnej oraz promocja programu „Prawa, Równość i Obywatelstwo 2014-2020”, a nagrodą główną – wycieczka do Brukseli.

.

Goście posła Zwiefki zwiedzili budynek Parlamentu, zobaczyli miejsce pracy posłów oraz salę, w której odbywają się obrady. Podczas spotkania w Parlamencie Europejskim poznali proces decyzyjny oraz mechanizmy działania tej instytucji. Kolacja z posłem Zwiefką była natomiast okazją do wymiany poglądów i szerokiej rozmowy zarówno o pracy posła, jak i o aktualnych problemach.

.

W ciągu kilku dni spędzonych w Belgii uczestnicy wycieczki zwiedzili również Brukselę z przepięknym historycznym centrum miasta i Muzeum Armii, a także Brugię i Gandawę – dwa malownicze miasta znajdujące się w północno-zachodniej części kraju.

...

– Wyjazd do Brukseli oprócz poszerzenia naszych horyzontów, przyczynił się także do zwiększenia puli przyjaciół każdego z nas, za co jesteśmy organizatorom ogromnie wdzięczni. Wielu z nas w pojedynkę nie udałoby się nigdy dotrzeć do Belgii, ze względu na chociażby bariery finansowe czy techniczne – mało które biuro podróży posiada autokary przystosowane do przewozu osób na wózkach lub ma w swojej ofercie wycieczki dla osób niedowidzących. „Wielki świat” Parlamentu Europejskiego znany jedynie z telewizji stanął przed nami w całej okazałości – powiedziała pani Daria, jedna z uczestniczek wycieczki.

.

A oto kilka innych opinii na temat wycieczki, które napłynęły od uczestników do biura posła Zwiefki:

.

Pani Antonina 

– Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w takim evencie, zwiedzić zakamarki stolicy Europy, natomiast Parlament Europejski i wszystko co związane z Unią Europejską poznać od kuchni i mieć na wyciągnięcie ręki. Wyjazd do Brukseli był bardzo intensywny, a jego organizacja na wysokim poziomie. Wisienką na torcie wyjazdu było poznanie osobiście Tadeusza Zwiefki, który jest bardzo sympatycznym i otwartym człowiekiem, wykazującym duże zainteresowanie nami. Dziekuję z całego serca posłowi za możliowść wzięcia udziału w wyjeździe.

.

Pani Monika

– Wyjazd pozostawił mi w pamięci same pozytywne wspomnienia, poszerzył moje horyzonty. Dzięki niemu zyskałam wiele wspaniałych znajomości. Takie wyjazdy są potrzebne ponieważ integrują nasze grono i mamy szanse wiele zwiedzić i poznać nowych ludzi i miejsca. Dlatego warto korzystać z takich wyjazdów. Myślę,że taki wyjazd jest warty powtórzenia.

.

Pan Armand

Jestem zadowolony z faktu, że miałem możliwość wyjazdu do Brukseli. Zobaczenie tylu zabytków, różnorodności kulturowej oraz tolerancji na inność zachwycała mnie na każdym kroku.
Świetnie zachowane budynki średniowieczne w Brugii i Gandawie zrobiły na mnie piorunujące wrażenie. Zobaczenie Parlamentu Europejskiego na żywo było czymś co nie zdarza się często i sprawiło mi ogromną frajdę. Najbardziej emocjonującym wydarzeniem było spotkanie z europosłem Tadeuszem Zwiefką podczas kolacji. Jego życzliwość oraz otwartość można było wyczuć już przy pierwszych słowach powitania.

Mam tylko cichą nadzieję, że dane mi będzie pojechać do Belgii jeszcze raz.

.

Panie Magdalena i Marta

Wyjazd do Brukseli na zaproszenie p. Posła Zwiefki był okazją do zobaczenia czegoś pięknego, co nie często mają możliwość osoby z niepełnosprawnością. Organizacja na bardzo wysokim poziomie i choć wycieczka była bardzo intensywna nie przysparzała uczestnikom większych problemów, dzięki pozytywnej energii, którą emanowali organizatorzy.

.

Pani Paulina

– Wrażenia z wyjazdu bardzo pozytywne. Ugoszczono nas w Brukseli bardzo dobrze – świetni ludzie, wspaniała atmosfera i jeszcze lepsze jedzenie. Bardzo dobra organizacja wycieczki. Sam poseł Zwiefka wywarł na mnie wrażenie bardzo sympatycznego ale też inteligentnego i dbającego o sprawy innych. Jest to na pewno właściwa osoba na właściwym miejscu. Jak będę mieć  ku temu okazję to jadę jeszcze raz.

.

Pani Monika

– Niesamowity wyjazd. Integracja ze studentami z innych uczelni, z częścią miałam okazję wcześniej poznać się, wymiana wspólnych  doświadczeń, pasji i poglądów. Zwiedzanie Brukseli, Brugii oraz Gandawy z niesamowitym przewodnikiem. Mieliśmy również doskonałą okazję poznania posła Tadeusza Zwiefki oraz jego pracy i roli w PE. Czas wolny… szał zakupów. Bardzo długo będę wspominała ten wyjazd.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE