Laureaci konkursów „Razem dla regionu” w Brukseli

8 lipca 2013

Trzydniowy pobyt w Brukseli – taką nagrodę otrzymali pierwsi laureaci konkursów ogłaszanych na łamach wydawnictw z cyklu „Razem dla regionu” organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 8 lipca grupa spotkała się z posłem Tadeuszem Zwiefką w brukselskiej siedzibie Parlamentu Europejskiego.

.

Laureaci zwiedzili budynek Parlamentu, zobaczyli miejsce pracy posłów, salę, na której odbywają się mini sesje oraz biuro poselskie. Podczas spotkania z posłem Zwiefką dowiedzieli się również jak wygląda proces decyzyjny  w Parlamencie Europejskim, rozmawiali o sposobach walki z kryzysem gospodarczym i zaletach przyjęcia wspólnej waluty euro.

.

Podczas pobytu w Belgii konkursowicze mieli także okazję poznać Brukselę z jej przepiękną starówką oraz Brugię zwaną Wenecją Północy.

.

Ukazujące się co miesiąc wydawnictwa „Razem dla regionu” opisują inwestycje finansowane ze środków europejskich w województwie. Dołączane są one do gazet codziennych oraz zamieszczane cyklicznie na stronie internetowej www.kujawsko-pomorskie.pl. W każdej publikacji jest ponad 10 różnych konkursów. W konkursie głównym w każdej publikacji do wygrania jest dwuosobowa wycieczka do Brukseli.

.

Do tej pory ukazały się informacje o inwestycjach w Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku i okolicach, Inowrocławiu i okolicach oraz Grudziądz i okolicach.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE