Konkursy z okazji Europejskiego Dnia Języków rozstrzygnięte

9 lutego 2015

Roksana Lorek ze Szkoły Podstawowej w Sadkach, Anna Pokora z Gimnazjum nr 2 w Chełmnie oraz Klaudia Klimczak z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy to zwyciężczynie konkursów – plastycznego, fotograficznego oraz lingwistycznego – realizowanych z okazji Europejskiego Dnia Języków. „Wielobarwna Europa”, „Europa w obiektywie” oraz „Europejski Poliglota” odbyły się już po raz piąty. Partnerami konkursów byli posłowie do Parlamentu Europejskiego Tadeusz Zwiefka i Janusz Zemke.

.

Najlepsi uczestnicy rywalizacji spotkali się 9 lutego w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, gdzie podczas ceremonii podsumowującej wydarzenie odebrali nagrody rzeczowe oraz zaproszenia do Brukseli. Poseł Tadeusza Zwiefka zaprosił do zwiedzenia Parlamentu Europejskiego panią Klaudię Klimczak, nagrodzoną za najlepszą pracę lingwistyczną.

.

Do rywalizacji uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich zaprosiły punkty informacji europejskiej Europe Direct w Bydgoszczy i Toruniu, punkty Eurodesk w Bydgoszczy i Inowrocławiu, Szkoła Języków Obcych w Bydgoszczy, Centrum Europejskie im. Roberta Schumana oraz Wyższa Szkoła Gospodarki – organizatorzy konkursów. Głównym celem projektu była popularyzacja wiedzy na temat języków i kultury Unii Europejskiej wśród dzieci i młodzieży oraz stymulowanie zainteresowania nauką języków obcych.

.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia dzięki uprzejmości Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Bydgoszczy

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE