Konkurs EuroStaż rozstrzygnięty

19 sierpnia 2016

Pani Anna Strugacz już niedługo rozpocznie staż w biurze posła Tadeusza Zwiefki w Brukseli. To kujawsko-pomorska zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu EuroStaż. Uroczystość podsumowująca rywalizację odbyła się 17 sierpnia.

.

Podczas ceremonii wręczenia nagród przypomniano główne założenia projektu i położono nacisk  na szczególne znaczenie Unii Europejskiej oraz jej przyszłości. „Chcę podzielić się tylko jedną refleksją” – poseł Zwiefka zwrócił się do 16 regionalnych zwycięzców. „Musimy zrobić wszystko, aby tę wspólnotę utrzymać wbrew zakusom wielu, które zapewne macie okazję obserwować śledząc wydarzenia nie tylko w kraju, ale także na arenie europejskiej. Jeszcze raz serdecznie gratuluję i do zobaczenia niebawem w Brukseli!”

.

EuroStaż to projekt współorganizowany przez Platformę Obywatelską, Europejską Partię Ludową i Instytut Obywatelski. Konkurs odbył się już po raz trzeci. Był skierowany do osób pomiędzy 19 a 26 rokiem życia. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz napisać pracę w języku angielskim, francuskim lub niemieckim na wskazane przez organizatorów tematy.

.

Jak podkreślają obserwatorzy rywalizacji, konkurs udowodnił, że Unia Europejska i polityka międzynarodowa nie są młodym ludziom obojętne, a laureaci wywalczyli staże w Parlamencie Europejskim ciężką pracą, wiedzą o zjednoczonej Europie oraz skutecznością w walce o głosy.

.

Więcej na temat konkursu oraz pełną listę laureatów znajdą Państwo na www.eurostaz.pl .

.

Wyniki EuroStażu 2016 – video Klubu Obywatelskiego

video

.

Galeria zdjęć

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE