Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej w toruńskim Centrum Kształcenia Ustawicznego

8 czerwca 2015

Ponad 1300 uczniów z toruńskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego wzięło udział w II edycji Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Rywalizacja odbyła się pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Tadeusza Zwiefki. 6 czerwca poseł pogratulował laureatom. Wręczył im również nagrody główne – zaproszenia do brukselskiej siedziby Parlamentu Europejskiego.

.

Uczestnicy pierwszego etapu konkursu sprawdzili swoją wiedzę na tematy unijne rozwiązując test. Najlepsi z nich zostali zaproszeni do finału. O zwycięstwie decydowały przygotowane przez finalistów prezentacje na temat wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej.

.

Zgodnie z regulaminem konkursu 3 pierwsze miejsca były premiowane wyjazdem do Brukseli na zaproszenie posła Zwiefki. Ze względu na wyjątkowo wyrównaną rywalizację poseł zadecydował o poszerzeniu puli nagród głównych. Dzięki temu Parlament Europejski zwiedzi 4 laureatów konkursu.

.

Gratulujemy wszystkim, którzy zdecydowali się podjąć wyzwanie i sprawdzili swoją wiedzę w konkursie. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do finalistów i laureatów.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE