Komisja Prawna Parlamentu Europejskiego obradowała w Wilnie

18 lipca 2013

Poseł Tadeusz Zwiefka spotkał się z prezydent Litwy Dalią Grybauskaitė. Był to pierwszy punkt w programie wizyty delegacji Komisji Prawnej Parlamentu Europejskiego w Wilnie, gdzie posłowie przebywali w związku z objęciem przez Litwę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. Wizyta odbyła się w dniach 16-18 lipca.

.

Przedstawiciele Komisji Prawnej spotkali się również z wieloma przedstawicielami litewskiego rządu, z którymi dyskutowali na temat planowanych w ciągu najbliższych sześciu miesięcy prac legislacyjnych. Posłowie rozmawiali między innymi z Juozasem Bernatonisem, ministrem sprawedliwości Litwy, Algimantasem Rimkūnasem, wiceministrem finansów, Vytautasem Leškevičiusem, wiceministrem spraw zagranicznych, Audriusem Bitinasem, ministrem polityki społecznej i pracy, Šarūnasem Birutisem, ministrem kultury oraz Evaldas Gustasem, ministrem gospodarki.

.

Program wizyty delegacji przewidywał także spotkania z przedstawicielami Departamentu Prawa Europejskiego w litewskim Ministerstwie Sprawiedliwości, Biura Patantów, litewskiego Sejmu, Europejskiego Instytutu na rzecz Równości Płci, a także środowisk prawniczych.

.

Rozmowy zaplanowane w Wilnie pozwoliły przeanalizować kwestie prawne, które są, lub w najbliższym czasie będą przedmiotem dyskusji Parlamentu Europejskiego oraz priorytety litewskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE