Kolejna komisja opowiedziała się za zdroworozsądkową wersją dyrektywy tytoniowej

20 czerwca 2013

Informacja Biura Prasowego Grupy Europejska Partia Ludowa

.

Dzisiaj (20 czerwca) kolejna komisja Parlamentu Europejskiego przyjęła korzystną dla Polski opinię do dyrektywy tytoniowej. Dzięki zabiegom Tadeusza Zwiefki (PO) w komisji prawnej z raportu usunięty został  zakaz  produkcji i sprzedaży papierosów typu slim  i mentol. Europosłowie zaproponowali też wydłużenie okresu przejściowego na wejście w życie dyrektywy. Komisja prawna opowiedziała się także za usunięciem zapisów, które w przyszłości pozwolą Komisji Europejskiej na samodzielne zaostrzanie przepisów dyrektywy tytoniowej.

.

„Opowiedzieliśmy się dzisiaj w komisji prawnej po stronie zdrowego rozsądku. Informowanie i ostrzeganie obywateli przed szkodliwymi skutkami palenia to jedno, ale regulowanie, jaki typ papierosa obywatel może palić, to zupełnie inna sprawa. Nie zapominajmy, że papierosy są legalnym produktem” – powiedział Tadeusz Zwiefka (PO), koordynator Grupy EPL w komisji prawnej PE.

.

Głosowanie w sprawie dyrektywy tytoniowej, w głównej komisji środowiska przewidziane jest na 10 lipca, a głosowanie plenarne w pierwszej połowie września.

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE