„Jestem szefową!” – rusza szósta edycja konkursu

4 marca 2015

Już po raz szósty pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania oraz minister edukacji narodowej zapraszają zainteresowane wzmacnianiem swoich zdolności przywódczych uczennice klas I i II szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski do udziału w konkursie „Jestem szefową”. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. Jednym z członków kapituły konkursu jest poseł Tadeusz Zwiefka.

.

Główne cele konkursu to przełamywanie stereotypów dotyczących kobiet i władzy oraz promowanie pozytywnego wizerunku kobiet – liderek wśród młodzieży.

.

Uczestniczki konkursu muszą wyobrazić sobie siebie w roli przywódczej i przygotować pracę, w której opiszą jakie cele im przyświecają, co robią na danym stanowisku, dlaczego zdecydowały się je pełnić i czy to, że są kobietami, ma wpływ na sprawowanie władzy. Prace należy przesłać do 27 kwietnia tego roku, a uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się 17 czerwca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

.

Finalistki konkursu zostaną zaproszone do udziału w ciekawych spotkaniach z kobietami pełniącymi najwyższe funkcje kierownicze w świecie polityki, biznesu i mediów, zwiedzą siedzibę Sejmu RP, wezmą również udział w programach szkoleniowym i mentoringowym oraz w wizytach studyjnych w wybranych instytucjach.

.

Serdecznie zapraszamy do udziału w rywalizacji!

 .

Więcej informacji na temat konkursu oraz formularze zgłoszeniowe znajdą Państwo na:

http://www.rownetraktowanie.gov.pl/aktualnosci/vi-edycja-konkursu-jestem-szefowa

 

 

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE