„Jestem szefową” – piąta edycja konkursu

3 marca 2014

Przełamywanie stereotypów dotyczących kobiet i władzy oraz promowanie pozytywnego wizerunku kobiet – liderek wśród młodzieży to główne cele konkursu „Jestem szefową”. Już po raz piąty pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania oraz minister edukacji narodowej zapraszają uczennice klas I i II szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zainteresowane wzmacnianiem swoich zdolności przywódczych do udziału w tej ciekawej rywalizacji. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. Jednym z członków kapituły konkursu jest poseł Tadeusz Zwiefka.

.

Uczestniczki rywalizacji muszą wyobrazić sobie siebie w roli przywódczej i przygotować pracę, w której opiszą jakie cele im przyświecają, co robią na danym stanowisku, dlaczego zdecydowały się je pełnić i czy to, że są kobietami, ma wpływ na sprawowanie władzy. Prace należy przesłać do 15 kwietnia tego roku.

.

Finalistki konkursu zostaną zaproszone do udziału w ciekawych spotkaniach z kobietami pełniącymi najwyższe funkcje kierownicze w świecie polityki, biznesu i mediów. Otrzymają również nagrody rzeczowe. 20 finalistek, a także towarzyszących im rodziców/opiekunów i nauczycielek/nauczycieli zostanie objętych programem rozwojowym zawierającym takie elementy jak: szkolenia z umiejętności przywódczych, mentoring i wizyty studyjne w wybranych instytucjach. Dwudniowa wizyta finalistek oraz zaproszonych gości zaplanowana jest w dniach 11, 12 czerwca 2014 r. w Warszawie.

.

Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się 11 czerwca 2014 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

.

Serdecznie zachęcamy do udziału w rywalizacji!

.

Regulamin_konkursu_Jestem_Szefowa

zalacznik_nr_1

zalacznik_nr_2

zalacznik_nr_3

załacznik_nr_4

zalacznik_nr_5

 

 

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE