EuroStaż na wyciągnięcie ręki!

24 maja 2016

16 płatnych staży w Parlamencie Europejskim czeka na zwycięzców trzeciej edycji konkursu EuroStaż. Weź udział w rywalizacji, jedź do Brukseli i zdobywaj cenne doświadczenie! Pierwszy etap konkursu trwa do 10 czerwca.

.

EuroStaż to projekt skierowany do osób pomiędzy 19 a 26 rokiem życia. Na początku uczestnicy muszą wykazać się znajomością funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Ci, którzy rozwiążą test wiedzy najlepiej, będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności lingwistyczne – zadanie przewidziane w drugim etapie  konkursu to napisanie pracy na wskazane tematy w języku angielskim, francuskim lub niemieckim. Przyszli stażyści zostaną wyłonieni spośród autorów najlepszych prac w głosowaniu internetowym.

.

Wśród celów rywalizacji organizatorzy wymieniają wyłonienie lokalnych liderów charakteryzujących się dużą wiedzą z zakresu struktur europejskich oraz zachęcenie młodych ludzi do czynnego udziału w życiu politycznym. Jednak, jak podkreślają, konkurs przeznaczony jest nie tylko dla tych, którzy chcą związać swoją przyszłość z szeroko pojętą polityką, ponieważ doświadczenie zdobyte w Brukseli może przydać się w wielu dziedzinach lub być po prostu niezapomniana przygodą.

.

Oprócz 16 staży w Parlamencie Europejskim w rywalizacji można wygrać również 32 wyjazdy studyjne oraz 300 dodatkowych nagród.

.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

.

Więcej informacji na temat projektu oraz jego regulamin znajdą Państwo na stronie www.eurostaz.pl

.

Powodzenia!

.

EuroStaz_2

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE