Euroscola 2015 – konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

17 lutego 2015

Nakręć film i jedź do Strasburga. Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce po raz kolejny organizuje konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych w ramach programu Euroscola. Zwycięskie klasy szkolne otrzymają dofinansowanie pozwalające im wziąć udział w jednej z symulacji obrad plenarnych Parlamentu Europejskiego. Zgłoszenia należy przesłać do 31 marca 2015 roku.

.

Tym razem zadaniem konkursowym jest nakręcenie filmu na jeden z zaproponowanych tematów – „Unia Europejska w Twojej miejscowości, regionie, życiu”, „Co dla Ciebie znaczy Europa?” oraz „Europejski Rok na rzecz Rozwoju (EYD2015)”. Uczniowie biorący udział w rywalizacji muszą przygotować krótki materiał (od 3 do 5 minut), pokazujący na przykładzie jak zmieniło się życie konkretnych osób od kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej, jak autorzy widzą przyszłość, jakie mają pomysły na zmiany w bliższym i dalszym otoczeniu (tematy 1 i 2) oraz na walkę z ubóstwem w krajach rozwijających się (temat 3). Film wraz z uczniowskim opisem zrealizowanego przez klasę/grupę projektu należy zamieścić w serwisie YouTube lub Vimeo.

.

Jury, składające się z pracowników Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce, wytypuje od 12 do 15 prac. Przy ich ocenie pod uwagę brane będą: zgodność pracy z tematem konkursu, przesłanie filmu, adekwatny wybór środków, praca zespołowa, pomysłowość oraz jakość techniczna.

.

Serdecznie zachęcamy do udziału w rywalizacji.

.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdą Państwo w regulaminie załączonym tutaj oraz na stronach www.europarl.pl, www.facebook.com/epwarszawa, https://twitter.com/pe_polska.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE