„Droga Europo, piszę do Ciebie…” Poseł Zwiefka w Zespole Szkół Ekonomicznych w Toruniu

6 czerwca 2016

”Dear Europe I’m writing to you…” (Droga Europo, piszę do Ciebie…) to projekt, do którego uczniowie  Zespołu Szkół Ekonomicznych w Toruniu przyłączyli się wspólnie z partnerami z Bułgarii, Irlandii, Hiszpanii, Niemiec i Włoch. Organizatorem przedsięwzięcia jest włoska organizacja non profit „Cultura & Solidarieta”. Jej przedstawiciele odwiedzili toruński „Ekonomik” w piątek 3 czerwca. Udział w spotkaniu, które było jednym z elementów projektu, wziął również poseł Tadeusz Zwiefka.

.

”Dear Europe I’m writing to you…” ma na celu zachęcenie młodzieży do większego zaangażowania w kwestie dotyczące Europy, a także stworzenie kanału komunikacji pomiędzy uczniami a instytucjami Unii Europejskiej. W ramach programu opublikowano książkę, która zawiera listy młodych ludzi, w tym także toruńskich uczniów, do unijnych przywódców. Autorzy opisują w nich swoje „sny o Europie”. Jak podkreślają organizatorzy, listy są bardzo ciekawe i niejednokrotnie bardzo oryginalne.

.

Spotkania podobne do tego, które odbyło się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Toruniu, są nieodłączną częścią projektu. Dzięki nim młodzi ludzie mogą porozmawiać z zaproszonymi gośćmi na interesujące ich tematy dotyczące Unii Europejskiej. Tak było również w toruńskim „Ekonomiku”. Poseł Tadeusz Zwiefka odpowiadał na pytania związane z Unią, jej aktualnymi problemami i przyszłością, ale również na temat staży w biurach posłów do Parlamentu Europejskiego, czy pracy w unijnych instytucjach.

.

Z uczniami spotkali się także Francesco Vivacqua, prezes organizacji „Cultura & Solidarieta” oraz prezydent Torunia, Michał Zaleski.

 

 

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE