Bardzo mili goście w Parlamencie Europejskim

27 maja 2018

Kolejna grupa mieszkańców Pomorza i Kujaw odwiedziła brukselską siedzibę Parlamentu Europejskiego. Tym razem na zaproszenie posła Tadeusza Zwiefki odpowiedziały osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie. Wyjazd do Brukseli odbył się w dniach 23-27 maja.

.

Pięćdziesięcioro uczestników wycieczki na kilka dni oderwało się od pełnej wyzwań codzienności – dla wielu z nich była to pierwsza okazja do wyjazdu za granicę. Podczas pobytu w Brukseli grupa przyjrzała się z bliska funkcjonowaniu Parlamentu Europejskiego oraz działalności europosłów w miejscu ich codziennej pracy. Rozmowy w trakcie spotkań z posłem Zwiefką dotyczyły zarówno aktualnych wyzwań stojących przed Unią Europejską, jak i potrzeb osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów, a także problemów z jakimi borykają się na co dzień w naszym kraju.

.

W napiętym programie wyjazdu nie zabrakło też czasu na drobne przyjemności. Goście posła Zwiefki zwiedzili nie tylko Brukselę z jej przepiękną starówką, ale także Antwerpię. Mieli również okazję do skosztowania specjałów belgijskiej kuchni.

.

Wyjazd został zorganizowany we współpracy z przedstawicielami Koła Młodych Pedagogów Specjalnych UMK, Uczniowskiego Koła Młody Obywatel przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka w Toruniu oraz bydgoskiego Dziecięcego Graffiti.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE